Przewodnik po Pradze

Praga caput regni. Obecnie unowocześnione do Praga caput rei publicae.

Ale jakby nie było – Praga mater urbi – Praga matka miast.

Myślisz Czechy, widzisz Pragę.

prażka

Dlaczego Praga jest lepsza od innych miast?

Bo nie ma na świecie piękniejszej metropolii. Pomimo tłumów, momentami wręcz ścisku i wszędobylskiej tandety turystycznej, Praga nie skrywa swych uroków zbyt głęboko i wystarczy krótka wizyta aby się w niej zakochać. Zamek, Most Karola, Stare Miasto – wiadomo, to trzeba zobaczyć. Ale ze mną wejdziemy troszeczkę głębiej, czasem wręcz pod ziemię, a czasem pójdziemy nawet tyłem. Byle nie było nudno.

IMG_4866

Havel na Wawel!

A jeśli nie pociąga Was estetyka i architektura, to może historia. To tutaj po ulicach spacerowali Kafka, Einstein, Freud, Franciszek Józef I, Jaroslav Hašek. Były czasy, kiedy to tutaj mieściła się swoista stolica Europy. Możemy zajrzeć do kawiarni, gdzie powstała czeska kultura, albo postać na schodach kasyna w którym grywał James Bond. No i gospody. Nie ma Pragi bez piwa i gospód.

A przede wszystkim – Praga to nie skansen, miasto żyje cały czas, nie zatrzymamy się tylko na tym co było!

 

DIMG_6526laczego ja jestem fajniejszy od innych przewodników?

Bo jestem najlepszy, wiadomo 😉 W Pradze żyłem przez rok i miałem okazję poznać ten złożony miejski organizm. No i mówię po czesku niczym pravej pražák 😉 Więc kto będzie chętny, może nawet ode mnie podłapać parę zwrotów przydatnych na praskich ulicach. Skończyłem filologię czeską, z czego ostatni rok studiowałem na praskiej Karlovce, czyli Uniwersytecie Karola, istniejącym od 1348. Można więc powiedzieć, że jestem specjalistą od Czech i mam na to papiery! No i na samo przewodnictwo również papiery posiadam – przewodnik licencjonowany 🙂

Zainteresowanych (nie tylko Pragą) zapraszam do kontaktu – tel. 669 027 972 ; mail: winkiel@10g.pl

Prowadzę działalność gospodarczą, za swoje usługi wystawiam faktury jako: Usługi Turystyczne Sudecki Marcin Winkiel (dane takie jak nip czy adres po kliknięciu w odnośnik)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s