Marcin Winkiel

Przewodnik Górski Sudecki, przewodnik po Pradze etc.

Jestem licencjonowanym przewodnikiem górskich sudeckim II klasy. Licencję uzyskałem w 2011r. moje doświadczenie przewodnickie wynosi ok. 350 dni.

Moją specjalnością są Sudety Środkowe i Wschodnie (przede wszystkim Góry Stołowe, Sowie, Masyw Śnieżnika), ale oprowadzam również po Karkonoszach czy Rudawach Janowickich. Jestem autorem przewodnika „Ziemia Kłodzka” wyd. Bezdroża, 2021 oraz „Sudety dla Aktywnych” wyd. Bezdroża 2022, a także współautorem publikacji „Góry Polski” wyd. Bezdroża oraz „Polska z widokiem” wyd. Bezdroża.

Chętnie zabiorę również w czeskie Sudety. W odróżnieniu od wielu przewodników, posiadam pozwolenie na legalną pracę jako przewodnik górski (Horský vůdce) na terenie Republiki Czeskiej (nr EPC 04-8715-Q1K1). Dlatego bezproblemowo oprowadzam po Skalnym Mieście, czeskich Karkonoszach czy Jesionikach. Na tej samej zasadzie posiadam uprawnienia w Niemczech (Bergfuhrer).

Prowadzę również po Pradze. Miasto to zajmuje szczególne miejsce w moim sercu, ponieważ studiowałem czeski język i kulturę, co dało mi okazję żeby zamieszkać w tym przepięknym mieście na pewien czas.

Oprowadzam również po czesku i angielsku, oba języki znam bardzo dobrze (czeski na poziomie C1-C2, angielski B2 II)

Mieszkam w Sudetach Środkowych, 20 km od Kłodzka, dojazd nie stanowi dla mnie problemu. Więc grupa nie musi zadbać o mój nocleg i wyżywienie. Jestem zawodowym przewodnikiem, dostępnym przez cały rok.

Mówi się, że przewodnik sudecki oprowadza tylko po Karkonoszach i Górach Stołowych, jednak w moim przypadku się to nie sprawdza, prowadzę wiele wycieczek w rejony mniej znane i nie tak zadeptane. W razie potrzeby służę radą i mogę ułożyć ciekawą trasę po mniej uczęszczanych szlakach. Mogę też pomóc w różnego rodzaju planach długofalowych, np. zdobywanie szczytów z Korony Gór Polski.

Generalnie wyznaję zasadę, że nie ma złej pogody na góry, do wszystkiego można się dostosować, dlatego niechętnie odwołuję wycieczki np. ze względu na deszcz. Ale gdyby warunki naprawdę nie sprzyjały to chętnie mogę poprowadzić prelekcję pod dachem na temat Sudetów, gór Europy i Świata.

Prowadzę działalność gospodarczą, za swoje usługi wystawiam faktury jako Usługi Turystyczne Sudecki Marcin Winkiel

Jak kształtują się ceny? Wiele zależy od pory roku, miejsca i charakteru wycieczki. Orientacyjnie: dzień w Sudetach – 500-600 brutto, wycieczka do Pragi 600-700zł brutto, oprowadzanie po Wrocławiu 100zł brutto/godzina. Dotyczy to oprowadzania w języku polskim. Za język obcy (czeski lub angielski) + 30% ceny podstawowej.

Nie świadczę usług pilota wycieczek.

Kontakt

tel: 669027972

winkiel@10g.pl

Uprawnienia i certyfikaty

Przewodnik Górski Sudecki II klasy

Europejska Karta Zawodowa na Czechy

Europejska Karta Zawodowa na Niemcy

Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego

Przewodnik po Wrocławiu

Przewodnik po Republice Czeskiej

Licencja na przewóz osób%d blogerów lubi to: