O mnie

JaZ górami jestem związany od małego, z racji pochodzenia. Praktycznie aż do studiów mieszkałem w najurokliwszej górskiej miejscowości na świecie, bo za taką właśnie postrzegam Srebrną Górę położoną na styku Gór Sowich i Bardzkich, niemalże w samym sercu Sudetów. W zasadzie już sama moja droga do szkoły była górskim szlakiem. W Sudetach szczególnie bliskie i znane mi są wspomniane już Góry Sowie, Bardzkie, a także pobliska Ziemia Kłodzka oraz Przedgórze Sudeckie.

Przez trzy sezony oprowadzałem po Twierdzy Srebrnogórskiej. Początkowo był to jedynie sposób na dorobienie w wakacje, ale szybko zauważyłem, że oprowadzać lubię, a i sami zwiedzający chwalili mój styl opowiadania. To zachęciło mnie do rozpoczęcia kursu przewodnickiego we wrocławskim Studenckim Kole Przewodników Sudeckich. Z wykształcenia jestem magistrem filologii czeskiej na Uniwersytecie Wrocławskim, co jest związane z inną moją pasją, jaką są właśnie Czechy. Moją główną dziedziną jest historia literatury czeskiej oraz historia w literaturze czeskiej. Sama historia pozostaje moją pasją, szczególnie XVIII i XIX wiek na Śląsku i ziemiach czeskich. Dzięki studiom miałem również okazję pomieszkać trochę za południową granicą – w Ołomuńcu i Pradze.

Od kilku lat jestem członkiem grupy rekonstrukcyjnej 40 regimentu fizylierskiego Alt Kreytzen ze Świdnicy. Dzięki temu mogę co jakiś czas przywdziać XVIII-wieczny mundur i przenieść się do epoki fryderycjańskiej. Ostatnio natomiast bardzo dużo czasu spędzam na rowerze, poznając uroki świata widziane okiem cyklisty.

W listopadzie 2011 zdałem państwowy egzamin przewodnicki, uzyskując w ten sposób uprawnienia Przewodnika Górskiego Sudeckiego, a w maju 2013 uzyskałem licencję przewodnika po Wrocławiu.

Skontaktować można się ze mną:

przez telefon – 669 027 972
email: winkiel[małpa]10g.pl
skype: marcin.winkiel

PS. Ponoć nieładnie się chwalić, ale pozwolę sobie przytoczyć opinię z bloga http://jasminkowa.blog.onet.pl/2008/08/10/6/  🙂 Rok 2008, a więc początki przewodnictwa w moim wykonaniu 🙂

Pochlebstwa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s