O mnie

JaPisanie o sobie zawsze jest trudne, nie wiadomo nawet jak zacząć 🙂

Zacznę może więc od tego, że góry to mój dom praktycznie od urodzenia. Wychowałem się w Srebrnej Górze, nieopodal małej przełęczy srebrnej na wysokości 585 m n.p.m. Już samo chodzenie do szkoły niektórzy zakwalifikowaliby jako górską wędrówkę. A sporo się do szkół nachodziłem. Po ukończeniu ostatniej z nich w 2015 ponownie zamieszkałem pod srebrnogórską twierdzą.

Przewodnikiem zostałem trochę przez przypadek.              W 2007 szukałem pracy na wakacje i w ten sposób zacząłem oprowadzać po Twierdzy Srebrna Góra. Spędziłem tam piękne 3 sezony. Całkiem polubiłem to zajęcie, a turyści często mnie chwalili, więc stwierdziłem że coś w tym musi być 🙂 W czasie studiów we Wrocławiu postanowiłem zapisać się na kurs na przewodnika sudeckiego we wrocławskim SKPSie. Wtedy jeszcze nie przypuszczałem, że zostanę przewodnikiem zawodowym. Ale po uzyskaniu „blachy” w 2011 okazało się, że to jest to co chciałbym robić w życiu. Poszedłem dalej, zrobiłem uprawnienia na oprowadzanie po Wrocławiu (2013) i po Pradze (2014).

W Dolomitach

Mam to szczęście, że moje pasje wpisują się w działalność przewodnicką. Z zamiłowania jestem historykiem, z wykształcenia filologiem czeskim. Obie te rzeczy przydają się w pracy. Ale oczywiście moją największą pasją są góry. Chodzę po nich nie tylko z turystami, ale przede wszystkim sam, lub w towarzystwie psa albo przyjaciół. Nie tylko Sudety, od kilku lat coraz śmielej zapuszczam się w Alpy, zakochując się powoli w górach wysokich i alpinizmie.

Pasją jest dla mnie także przedmiot moich studiów – Republika Czeska. Mieszkałem tam przez ponad półtora roku, zgłębiając kulturę i poznając Pragę z każdej strony. I choć bywam w Pradze kilkadziesiąt razy rocznie, nadal mam tam sporo do odkrycia.

Jeśli chcecie być oprowadzani przez przewodnika z powołania, dzwońcie 🙂

Skontaktować można się ze mną:

przez telefon – 669 027 972
email: winkiel[małpa]10g.pl
skype: marcin.winkiel

PS. Ponoć nieładnie się chwalić, ale pozwolę sobie przytoczyć opinię z bloga http://jasminkowa.blog.onet.pl/2008/08/10/6/  🙂 Rok 2008, a więc początki przewodnictwa w moim wykonaniu 🙂

Pochlebstwa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s