Przewodnik sudecki

Jako przewodnik turystyczny pracuję już ponad 10 lat, od 2011 natomiast skupiam się na przewodnictwie górskim – sudeckim. W sumie mam na koncie już ok. 350 dni ‚w terenie’.

Moja specjalnością są Sudety Środkowe i Wschodnie, a szczególnie Góry Stołowe (po obu stronach granicy) i Ziemia Kłodzka, co nie znaczy, że nie zabiorę Was i gdzieś dalej, np. w Karkonosze albo Jesioniki.

Posiadam licencję przewodnika górskiego wydaną przez Marszałka Woj. Dolnośląskiego oraz licencję przewodnika Karkonoskiego Parku Narodowego.

W odróżnieniu od wielu przewodników, posiadam również pozwolenie na legalną pracę jako przewodnik górski na terenie Republiki Czeskiej (nr EPC 04-8715-Q1K1).

W obszarze moich uprawnień leżą m.in. Świdnica, Kłodzko, Nysa, Jelenia Góra, Ząbkowice Śląskie, Srebrna Góra, Szklarska Poręba, Kamieniec Ząbkowicki. Oraz oczywiście pasma górskie takie jak Karkonosze, Góry Stołowe, Góry Sowie, Rudawy Janowickie, Góry Izerskie, Góry Opawskie, Góry Złote, oraz wszystkie inne zaliczane do Sudetów. W razie potrzeby mogę pomóc w ułożeniu trasy odpowiedniej dla danej grupy, biorąc pod uwagę zainteresowania i możliwości turystów. Możemy też wybrać się na drugą stroną granicy, pracuję jako przewodnik po Skalnym Mieście w Czechach albo wejść na Pradziada w morawsko-śląskich Jesionikach (posiadam Europejską Kartę Profesjonalisty, umożliwiającą legalne prowadzenie po górach w Republice Czeskiej).

Jako przewodnik oprowadzam w językach: czeski (bohemista z wykształcenia), angielski.

Mieszkam w Sudetach Środkowych, 20 km od Kłodzka, dojazd nie stanowi dla mnie problemu. Więc grupa nie musi zadbać o mój nocleg i wyżywienie ;). Jestem zawodowym przewodnikiem, dostępnym przez cały rok.

Mówi się, że przewodnik sudecki oprowadza tylko po Karkonoszach i Górach Stołowych, jednak w moim przypadku się to nie sprawdza, prowadzę wiele wycieczek w rejony mniej znane i nie tak zadeptane. W razie potrzeby służę radą i mogę ułożyć ciekawą trasę po mniej uczęszczanych szlakach.

Generalnie wyznaję zasadę, że nie ma złej pogody na góry, do wszystkiego można się dostosować, dlatego niechętnie odwołuję wycieczki np. ze względu na deszcz. Ale gdyby warunki naprawdę nie sprzyjały to chętnie mogę poprowadzić prelekcję pod dachem na temat Sudetów, gór Europy i Świata.

No i najważniejsze – ile to kosztuje? Ceny ustalam indywidualnie, zależnie od rejonu i pory roku.

Prowadzę działalność gospodarczą, za swoje usługi wystawiam faktury jako: Usługi Turystyczne Sudecki Marcin Winkiel (dane takie jak nip czy adres po kliknięciu w odnośnik)

KONTAKT: email: winkiel@10g.pl tel. 669 027 972

Regularnie współpracuję z wieloma biurami podróży i szkołami, również z zagranicy m.in..: Back-Roads Charm Travel&Sport, 4U Travel, Fenix Poznań, Lemon&Lime, GEODA, Piotrek-TOURMaloka Travel, Animus X Tour i mnóstwo innych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s